• Co nowego w szkole?

            • Koncert "Pożegnanie lata"

            • Zapraszamy na wrześniowy KONCERT pod tytułem POŻEGNANIE LATA, który odbędzie się w czwartek 22 września 2022 roku, o godzinie 16.00 w dolnym kościele (wejście z tyłu kościoła pw. św. Andrzeja Apostoła przy ulicy Chłodnej 9).

              Wrzesień to kalendarzowy miesiąc wrzosów, nastraja refleksją po wakacjach i właśnie w porze odchodzących promieni słonecznych zapraszamy Państwa na wspólnie spędzony czas przy muzyce, ciastku, kawie czy herbacie.

              Koncert aranżuje pani Małgorzata Godlewska wraz z chórem szkolnym - Pan od muzyki (uczniowie Katolickiej Szkoły Podstawowej nr 7) - oraz solistami z zewnątrz pracującymi pod Jej okiem.

              Podczas koncertu usłyszymy zróżnicowane stylistycznie znane przeboje muzyki rozrywkowej m.in. Zbigniewa Wodeckiego, Wojciecha Kilara, Celine Dion, Barbry Streisand.

              Jako gwiazda wystąpi Małgorzata Toczyska (sopran) w utworze I feel pretty (West Side Story).

              Chór szkolny wykona m.in. dwa utwory zwycięskie w tegorocznym konkursie TULIPANADA 2022.

            • XX Forum Młodzieży Szkół Katolickich. Jasna Góra.

            • 15 września 2022 roku wzięliśmy udział w Forum Młodzieży Szkół Katolickich na Jasnej Górze. Prelegentem spotkania był ks. bp Rafał Markowski, a świadectwem swojej życiowej drogi podzielił się z nami między innymi aktor Michał Koterski. Mieliśmy okazję spotkać liczne reprezentacje koleżanek i kolegów z katolickich szkół ponadpodstawowych z całej Polski. Wspólnie uczestniczyliśmy w Adoracji Najświętszego Sakramentu, Eucharystii w Bazylice Jasnogórskiej, którą celebrował i homilię wygłosił ks. bp. Marek Mendyk. Na koniec wzięliśmy udział w zawierzeniu młodzieży Matce Bożej. Mamy nadzieję na liczne owoce tego spotkania tak w ujęciu indywidualnym, jak i naszej wspólnoty.

            • Śladami Oświecenia

            • Lekcja języka polskiego w terenie - z klasą II LO odwiedziliśmy m.in. Plac Żelaznej Bramy, który na przełomie XVII i XVIII w. był prywatnym miasteczkiem Wielopolem. W XVIII w. część terenu wykupiła rodzina Radziwiłłów i wybudowała tam pałac. Następnie przespacerowaliśmy się do Ogrodu Saskiego, który pierwotnie był ogrodem przy pałacu Saskim. Od połowy XVIII w. został udostępniony mieszkańcom Warszawy stając się pierwszym publicznym parkiem w mieście.