• Integracja w Puszczy Białej

• Trzy marcowe dni spędziliśmy poznając Kurpie w otulinie Puszczy Białej. Naszą siedzibę stanowiła zmodernizowana stuletnia kurpiowska chata. Wśród zieleniących się pól i łąk zawędrowaliśmy leśnymi duktami do Pułtuska. Poznaliśmy lokalizację jednego z najdłuższych rynków w Europie i urocze kamieniczki starego miasta wraz zespołem pałacowym Domu Polonii. Wieczorne pieczenie pizzy w piecu chlebowym, ognisko, długie rozmowy pozwoliły nam poznać się lepiej i wzmocnić koleżeńskie więzi. Jako mieszczuchy odkrywaliśmy wiejskie klimaty i zapachy :)

• Koronka do Miłosierdzia Bożego

W Wielkim Poście nasza wspólnota szkolna codziennie spotyka się na modlitwie Koronką do Miłosierdzia Bożego. To modlitwa, którą sam Jezus Chrystus przekazał św. s. Faustynie wraz z obietnicą, że kto będzie odmawiał Koronkę, dostąpi wielkiego miłosierdzia w godzinę śmierci. Jest modlitwą na przebłaganie i uśmierzenie gniewu Bożego. Odmawiający ofiarują Bogu Ojcu „Ciało i Krew, Duszę i Bóstwo” Jezusa Chrystusa na przebłaganie za grzechy swoje, bliskich i całego świata. Zjednoczeni z ofiarą Jezusa, odwołujemy się do tej miłości, jaką Ojciec niebieski darzy swego Syna, a w Nim wszystkich ludzi. W tej modlitwie prosimy również o „miłosierdzie dla nas i całego świata”. Minęło 21 lat - 12 stycznia 2023 roku - od kiedy Polska otrzymała specjalny przywilej. Każdy, kto odmówi Koronkę do Miłosierdzia Bożego i zachowa odpowiednie warunki, otrzyma odpust zupełny. Zezwolenie to było odpowiedzią Stolicy Apostolskiej na prośbę Prymasa Polski ks. kard. Józefa Glempa.