• Dzień Patrona Szkoły

• 19 października w naszej szkole odbył się Dzień Patrona. Na zaproszenie p. Wojtka do szkoły przybyli goście, którzy przybliżyli młodzieży licealnej sylwetkę księdza Jerzego Popiełuszki - wspaniałego duchownego, kapelana polskiej "Solidarności" oraz obrońcę praw człowieka. Dzięki interesującym opowieściom dowiedzieliśmy się o wielkich czynach błogosławionego oraz o jego wpływie na wielu ludzi. Warto dodać, że ksiądz Popiełuszko pośmiertnie został odznaczony Orderem Orła Białego.

• Lekcja języka polskiego w Muzeum Narodowym

• Młoda Polska. Artystyczna różnorodność

Z klasą III LO udaliśmy się na spotkanie z malarstwem modernizmu. Przełom XIX i XX wieku był okresem, w którym wiele kierunków występowało równolegle, często się przenikając. Na zajęciach przeanalizujemy dzieła najważniejszych twórców tamtego okresu – Stanisława Wyspiańskiego, Józefa Mehoffera, Jacka Malczewskiego – a w interpretacji posłużymy się tekstami literackimi.