• O szkole

• Kultura

• Wychowanie do świadomego uczestnictwa w kulturze stanowi jeden z filarów naszego programu formacyjnego. Chcemy przed uczniem otworzyć ŚWIAT KULTURY, wskazując zarówno elementy zgodne z antropologią chrześcijańską, jak i te, do których należy mieć stosunek krytyczny. Naszym nadrzędnych hasłem wychowawczym są słowa bł. J. Popiełuszki – Wolność jest w nas. Nie wprowadzamy cenzury, ale uczymy jak poszukiwać wartości w świecie artefaktów. Pokazujemy, jak pozostać wolnym w świecie, który może zniewalać. Nie boimy się utraty wolności, ale uczymy ją w sobie odkrywać.

• Edukacja

• Patrzymy na ucznia całościowo, pamiętając o najważniejszej funkcji szkoły, jaką jest EDUKACJA. Stwarzamy atmosferę sprzyjającą rozwojowi intelektualnemu uczniów o różnym potencjale. Naszym celem jest przekazywanie treści merytorycznych na najwyższym poziomie. Słowa – Wolność jest w nas wskazują również kierunek w sferze rozwoju intelektualnego. Mamy doświadczenie w pracy zarówno z uczniami wybitnie zdolnymi, jak i wymagającymi wsparcia. Pomagamy uczniowi odkryć talent i uświadamiać sobie własne (realne) możliwości. Wolność w sferze EDUKACJI postrzegamy zatem jako odkrycie prawdziwego potencjału intelektualnego ucznia.

• Formacja

• FORMACJA DUCHOWA stanowi integralną część programu wychowawczo-profilaktycznego.
              Zespół duszpasterstwa, pod opieką Marianistów z Towarzystwa Maryi, obejmuje nie tylko kapelana i zakonników razem z katechetami świeckimi, lecz angażuje również dyrekcję oraz każdego z nauczycieli i wychowawców.
              Zależy nam, aby uczniowie doświadczali autentycznej atmosfery wiary, która oznacza coś więcej niż tylko życzliwy szacunek wobec Drugiego, religijną atmosferę pozdrowień, wspólne modlitwy czy dekorację wnętrz. Chcemy poszukiwać wiary autentycznej opartej na prawdzie, jak powiedział Jezus: «Jeżeli będziecie trwać w nauce mojej, będziecie prawdziwie moimi uczniami i poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli» (J 8,31-32). Wiara manifestuje się w wyborach życiowych, a nie w sferze deklaracji. Pragniemy przenieść naukę patrona naszej szkoły – bł. Jerzego Popiełuszki – na grunt współczesnej Polski. Celem jest odkrywanie uniwersalnego charakteru słów: Wolność jest w nas.