• Planowane klasy

• W roku szkolnym 2024/2025 planowane jest utworzenie klasy pierwszej w systemie czteroletnim dla absolwentów szkoły podstawowej.
            • Przewidywana liczba miejsc w klasie pierwszej – 15.
            • W szczególnych przypadkach Dyrektor Liceum może przyjąć do szkoły ucznia poza postępowaniem rekrutacyjnym, ponad założony limit miejsc.
          • Indywidualne profile klasy

• Kandydat do naszego Liceum projektuje indywidualny profil swojej klasy. Wybiera przedmioty, które szczególnie chce rozwijać i których będzie się uczył w zakresie rozszerzonym. Proponujemy wybór dwóch lub trzech przedmiotów na poziomie rozszerzonym spośród: język polski, historia, matematyka, biologia, geografia, chemia, fizyka. Kandydat dokonuje wyboru drugiego języka obcego z następujących: hiszpański, francuski, niemiecki.

• Zespół ds. rekrutacji powołany przez Dyrektora Liceum będzie tworzył grupy językowe, starając się uwzględnić deklarację językową kandydata, jak i dbając o odpowiednią liczebność grup językowych.